MEDARBEJDERE

Ledelse

rk
Ruth Kornbo Kirkegaard (rk) Rektor Psykologi, Samfundsfag
cl
Christina Blankholm Lindeman (CL) Vicerektor Dansk, Samfundsfag
rb
Rasmus Flach Svendsen (rb) Uddannelsesleder Historie, Idræt
Brian Dupont Larsen (BD) Uddannelsesleder Historie, Idræt
lg
Lise Mannik Grønlund (lg) Uddannelsesleder Kemi, Matematik
bkl
Betina Weisberg Klein (bkl) Økonomiansvarlig Økonomi

Lærere

ab
Anders Biel (AB) Dansk, Historie
AU
Anders Dybdahl Bluhme (AU) Matematik, Fysik
AL
Anders Lund-Hansen (AL) Engelsk, Historie [email protected]
SS
Anders Scheel Sinding (SS) Biologi, Bioteknologi
AM
Anna Marbjerg (AM) Dansk, Tysk
bh
Bo Christopher Hilsted (bh) Engelsk, Religion
Brian Dupont Larsen (BD) Uddannelsesleder Historie, Idræt
bs
Britt Sylvest Hansen (BS) Studievejleder og coach Idræt, Psykologi
cv
Catherine Lizzie Vigh (cv) Spansk, Design og arkitektur
bl
Cecilie Blach Renneberg (bl) Dansk, Mediefag
cb
Cecilie Evald Bruun (cb) Dansk, Tysk
CG
Cecilie Græsholt Studievejleder Engelsk, Idræt
Charlotte Puge (CP) Biologi, Bioteknologi, Kemi
cm
Charlotte Skotte Møller (CM) Naturgeografi, Samfundsfag
Christian Brødsgaard (ch) Mediefag og historie
cl
Christina Blankholm Lindeman (CL) Vicerektor Dansk, Samfundsfag
Christina Dreyer (CD) Erhvervsøkonomi og virksomhedsøkonomi
fp
Finn H. Pedersen (fp) Fransk
gn
Gert Friis Nielsen (gn) Matematik. Fysik
Hans Christian Westtoft (HW) Fysik og kemi
hm
Henrik Nøhr Munk (hm) Engelsk, Samfundsfag
ht
Henrik Tuxen Johansen (ht) Filosofi, Historie, Religion
Hilde Boemke (HB) Samfundsfag og tysk
Iben Schneider (lc) Fransk
ie
Ida Ewert Toft (ie) Dansk, Tysk
ib
Inge Berg Madsen (ib) AMR Idræt, Samfundsfag
is
Inger Merete Sarborg (is) Dramatik, Engelsk, Historie
gr
Jacob Greve (gr) Dansk, Engelsk
Jacob Houlberg (Jo) Samfundsfag og psykologi
jh
Jacob Mandal Hermansen (jh) Idræt, Historie
jr
Jakob Raundahl (jr) Fysik, Matematik
jn
Janis Dyrby Nielsen (jn) Engelsk, Historie
ja
Jeanna Alfsdotter (ja) Engelsk, Historie, Samfundsfag
jp
Jeppe Willads Petersen (jp) TR Fysik, Matematik
be
Jes Christian Bergholt (be) Matematik
jb
Jesper Beyer Nielsen (jb) Dansk, Religion
jg
Jette Glargaard (jg) Idræt, Tysk
js
Jytte Schnell Skærup (js) Dansk, Engelsk, Musik
kw
Kristian Bonne Wulff (KW) Studievejleder Idræt, Naturgeografi
Kristine Bülow Clausen (KC) Oldtidskundskab
kb
Kåre Bertelsen (kb) Biologi, Bioteknologi, Kemi
lg
Lise Mannik Grønlund (lg) Uddannelsesleder Kemi, Matematik
le
Lone Sørensen (le) Studievejleder Dansk, Dramatik
Lotte Sejer Nørtoft (LN) Matematik og idræt
Louise Marie Ralfs (lm) Læsevejleder Biologi, Dansk
mb
Mads Bech Kristoffersen (mb) Lys- og lydansvarlig Naturgeografi
mn
Mads Feodor Nilsson (mn) Samfundsfag, Historie
mr
Mads Holmqvist Ramsing (mr) Idræt, Naturgeografi
Magnus Weber Sams (MW) Idræt
Margrete Martos (mm) Idræt, Spansk, Innovation
ma
Maria Ahmed (ma) Studievejleder Engelsk, Psykologi, Religion
mo
Maria Folsach Pedersen (mo) Matematik, Idræt
Maria Sigetty (MS) Samfundsfag
mc
Marlene Christine Clemens (mc) Fransk, Historie, Dansk
mg
Maya Gregersen (mg) Engelsk
fh
Michael Falk Hansen (fh) Fysik, Matematik
mj
Mikkel Jønsson (mj) Biologi, Bioteknologi, Kemi
Mikkel Terkelsen (MT) Samfundsfag og idræt
nr
Natasja Guinita Vest Rasmussen (nr) Dansk, Idræt
pa
Peter Andersen (pa) Fysik, Matematik
Peter Hansen (pn) Naturgeografi, Biologi
ph
Peter Hjørlund (ph) Historie, Religion, Samfundsfag
pi
Peter Sithamparanathan (pi) EngelskMatematik
ps
Petrine Schmeltz (ps) Oldtidskundskab, Historie, Latin
pb
Philip Ralhan Bidstrup (pb) Fysik, Matematik
rs
Randi Sabroe (rs) Dansk, Engelsk
rb
Rasmus Flach Svendsen (rb) Uddannelsesleder Historie, Idræt
ra
Rikke Andersen (ra) Læsevejleder Dansk, Spansk
rk
Ruth Kornbo Kirkegaard (rk) Rektor Psykologi, Samfundsfag
sandra
Sandra Toftdahl Brix (SB) Studievejleder Historie, Latin, Oldtids­kundskab
Sanne Lund Traberg (ST) Design og arkitektur
Sasja Haislund Vinther (SV) Idræt og matematik
sc
Simon Møllegaard Christensen (sc) Engelsk, Samfundsfag
sg
Simone Gravlund Nielsen (sg) Matematik, Fransk
Sophie Skriver (Si) Dansk og Tysk
Søren Kofod (SK) Historie
ti
Tine Huus (ti) Engelsk Erhvervsøkonomi, Innovation
tj
Trine Jellum Jensen (tj) Engelsk, Fransk
vh
Victor Hauerslev (vh) Engelsk, Matematik

Administration

aro
Anya Rosendal (aro) Studiecentermedarbejder Bogudlån, Licenser
aje
Annette Kirstrup Jeppesen (AJE) Gymnasiesekretær Skriftlig eksamen, SPS
ask
Annette Skieller (ask) Gymnasiesekretær Mundtlig eksamen, Lectio
bkl
Betina Weisberg Klein (bkl) Økonomiansvarlig Økonomi
dsa
Dorthe Salskov (dsa) Gymnasiesekretær Elevadministration, Lectio
Kim Schmidt (ksc) IT-administrator IT-support
Lise Wenger Rosenwanger (lro) SoMe- og kommunikationsmedarbejder
mtm
Martin Tingrupp-Møller (mtm) Pedel
ume
Ulrich Meyn (ume) Pedel

Vejledningscenter

bs
Britt Sylvest Hansen (BS) Studievejleder og coach Idræt, Psykologi
CG
Cecilie Græsholt Studievejleder Engelsk, Idræt
kw
Kristian Bonne Wulff (KW) Studievejleder Idræt, Naturgeografi
ma
Maria Ahmed (ma) Studievejleder Engelsk, Psykologi, Religion
le
Lone Sørensen (le) Studievejleder Dansk, Dramatik
sandra
Sandra Toftdahl Brix (SB) Studievejleder Historie, Latin, Oldtids­kundskab
Marie Djurtoft Studie- og karrierevejleder Studievalg Danmark